Zorunlu Poliçeler

Kıyı Tesisleri Deniz Kirliliği Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası
Bu zorunlu sigorta türü, deniz kıyısında, iç ve kara sularında ya da kıta sahanlığında ve denize zarar verebilecek durumda işletmesi olan kişileri ilgilendiriyor. İşletmeniz sebebiyle, üçüncü kişilere vereceğiniz maddi zararları karşılamak üzere, Kıyı tesisleri deniz kirliliği zorunlu mali sorumluluk sigortası, sizi teminat altına alıyor.

Özel Güvenlik Mali Sorumluluk Sigortası
Eğer bir özel güvenlik şirketiniz varsa, oluşabilecek herhangi bir risk durumunda, çalışanlarınızın ve şirketinizin güvenliği için hazırlanan sigorta poliçesidir. Güvenlik hizmetini verirken, üçüncü kişilere verilebilecek zararlar da, bu poliçe ile güvence altına alınıyor.

Karayolu Yolcu Taşımacılığı Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortası Yolcu taşımacılığı yapıyorsanız, yolcularınızın seyahat sırasında oluşabilecek kaza risklerine karşı güvence altına alınması, kanunen zorunlu hale getiriliyor. Bu sigorta ile yolcularınız, araç sürücüleriniz ve araç içi çalışanlarınız da sigorta poliçesi kapsamında güvence altına alınıyor.


Tüpgaz Zorunlu Sorumluluk Sigortası
Tüpgaz taşımacılığı, tehlikeli madde sınıfına giren riskli bir iş. Taşımış olduğunuz LPG maddesinin, oluşabilecek patlama, yanma, yangın gibi durumlara sebebiyet verebileceği riski, bu sigortayı zorunlu hale getiriyor. Kanunen zorunlu olan sigorta, şirketinizi, çalışanlarınızı ve üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararları, teminat altına alıyor.

Tıbbi Kötü Uygulamaya Karşı Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası
Uzman doktor ve diş tabibi tarafından uygulanan tıbbi uygulamalar sırasında, oluşabilecek zararlar bu sigorta ile güvence altına alınıyor. Mesleki faaliyetler sırasında meydana gelebilecek olumsuzluklar, bu sigorta ile verilen zararların teminini amaçlıyor.

Tehlikeli Maddeler Ve Tehlikeli Atıklar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası
Tehlikeli maddeleri taşıyan, depolayan, üreten ve satanların bu faaliyetler sırasında oluşabilecek zararlarını ve üçüncü şahıslara verecekleri zararları teminat altına alan, zorunlu bir mali sorumluluk sigortasıdır. Önemli bir risk grubuna dahil olan iş türünde faaliyet gösterenlerin, bu sigortayı yaptırmasının zorunlu tutulması, büyük hayati önem taşıyor.